wtorek, 25 sierpnia 2015

Pytania do eksperta: wszystko o Olaplex – działanie i efekty


Zdarza mi się otrzymywać od Was maile dotyczące Olaplex, w których prosicie, abym coś o nim napisała, ponieważ w sieci trudno jest znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Nie dziwię się – gdy przeglądałam internet, natykałam się na wiele bliźniaczo podobnych do siebie artykułów, z których często niewiele można się dowiedzieć, a informacje są przez kolejnych autorów powielane (żeby nie napisać: kopiowane) bez większego zastanowienia. Co gorsze miałam wrażenie, że wiele z nich napisano nie na podstawie uzyskanych informacji, a przewidywań czy domysłów.Osobiście nie miałam jeszcze okazji z Olaplex skorzystać, dlatego długo broniłam się przez publikacją na jego temat – zależy mi na tym, by treści pojawiające się na moim blogu były rzetelne i pochodziły ze sprawdzonych źródeł, a bezwiedne przepisywanie tego, co można znaleźć na jego temat na innych stronach, zupełnie mnie nie interesuje. Zamiast tego wpadłam więc na pomysł, aby sięgnąć do źródła i o Olaplex zapytać fachowców – ekspertów tego właśnie systemu. Na moje pytania zgodził się odpowiedzieć p. Tomasz Lisowicz, kolorysta i edukator Color.me by Kevin.Murphy, właściciel akademii koloru, ekspert Olaplex.

Zależało mi na tym, aby wywiad był dla Was pomocny, zapytałam więc nie tylko o to, jak Olaplex działa, ale też m.in. o to, jakie daje efekty, czym różni się od keratynowego prostowania, czy po jego zastosowaniu trzeba w inny niż dotychczas sposób dbać o włosy, jak używać go w domu i w jaki sposób uniknąć jego podróbek. Mam nadzieję, że wywiad okaże się dla Was ciekawy!

Polecam też wpis: Farbowanie z Olaplex - rezultaty na moich włosach | Jak używać Olaplex nr 3 do stosowania w domu?

Czym dokładnie jest Olaplex i jak działa?

Olaplex to system, który służy do rekonstrukcji i odbudowy zniszczonych włosów. Olaplex odtwarza i rekonstruuje mostki siarczkowe włosów będące podstawowym elementem naszych włosów. To właśnie od stanu mostków siarczkowych zależy struktura naszych włosów to, czy są one zniszczone, czy też zdrowe, oraz jaki mają kształt. 


Co wchodzi w skład Olaplex?

W skład regenerującego i pielęgnującego włosy systemu Olaplex wchodzą 3 produkty:

 • OLAPLEX BOND MULTIPLIER No.1– rekonstruuje uszkodzone lub zerwane wiązania włosów i zapobiega ich dalszym uszkodzeniom;
 • OLAPLEX BOND PERFECTOR No. 2 – wzmacnia działanie produktu BOND MULTIPLIER No.1, utrwala wiązania siarczkowe, przywraca włosom siłę, strukturę i integralność; 
 • OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3  – to jedyna część systemu Olaplex przeznaczona do stosowania w domu, zawierająca ten sam składnik aktywny, co Bond Multiplier No.1 i Bond Perfector No.2. Produkt przedłuża efekt zabiegu i dodatkowo regeneruje włosy.

Jakim włosom poleca się zastosowanie tego preparatu?

Olaplex jest to system regenerujący i pielęgnujący włosy, który jest przeznaczony dla osób posiadających zniszczone włosy. Warto pamiętać, że włosy ulegają niszczeniu w dwojaki sposób – mechaniczny: suszenie, prostowanie, czesanie, mycie, kręcenie na lokówkę, niszczenie z powodu działania słońca i wody morskiej itp. oraz chemiczny: farbowanie, trwała, zabiegi keratynowe i wszystkie inne usługi fryzjerskie wykonywane w salonach, wykluczając kuracje odżywcze.

Ostatnio modne stało się keratynowe prostowanie, które odżywia i wygładza włosy. Czym różni się od niego Olaplex? Jak zdecydować, który z nich będzie dla nas odpowiedni?

Keratynowe prostowanie nie odbudowuje struktury wewnętrznej włosów tak jak robi to Olaplex. Wpływa natomiast bardziej na strukturę zewnętrzną, czyli łuski włosów. Powoduje to tym samym ich wygładzenie. Olaplex natomiast odbudowuje i rekonstruuje mostki siarczkowe znajdujące się wewnątrz włosów, ale nie wpływa w tak dużym stopniu na strukturę zewnętrzną, jak robi to keratynowe prostowanie.

Słyszałam, że Olaplex można używać zarówno do farbowania włosów, jak i poza nim, jako zabieg regenerujący. Czym różnią się te metody i na czym polegają? Czy istnieją jeszcze inne sposoby wykorzystania Olaplex?

Dokładnie tak jest. Jak już wcześniej wyjaśniłem, Olaplex to system, który regeneruje i odbudowuje nasze włosy. Może być on stosowany przy wykonywaniu wszystkich zabiegów fryzjerskich takich jak: farbowanie, rozjaśnianie, trwała itp., jak również jako samoistny zabieg regenerujący, który odżywia i wzmacnia włosy. 


Czy mógłby nam Pan wytłumaczyć, jak poprawnie użyć Olaplex w domu? O czym należy pamiętać?

Jak już wspomniałem wcześniej regenerujący włosy system Olaplex przeznaczony jest wyłącznie do użytku profesjonalnego. Do stosowania do w domu dedykowany jest jedynie produkt OLAPLEX HAIR PERFECTOR No.3. Jest to trzecia część systemu Olaplex, którą można stosować w domu pomiędzy wizytami w salonie.

Produkt OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3 należy stosować w następujący sposób: przed nałożeniem zwilżamy włosy lub, jeśli używamy dużo środków do stylizacji lub takich, które zawierają silikony typu jedwabie czy olejki, możemy je po prostu delikatnie umyć szamponem. Produkt OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3, posiada lekką, kremową konsystencję, więc łatwo się rozprowadza. Po nałożeniu odpowiedniej ilości produktu należy delikatnie przeczesać włosy palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, aby nie uszkodzić włosów.

Produkt należy trzymać na włosach ok. 10 minut. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, to możemy dołożyć dodatkową porcję produktu i wydłużyć czas do około 20 minut. Im dłużej produkt pozostanie na włosach, tym lepiej. Pamiętajmy tylko, że wszystko należy robić z umiarem, dlatego nie powinniśmy, a wręcz zabronione jest trzymania Olaplexu na włosach przez 2-3 godziny lub całą noc.

Po upływie wyznaczonego czasu obficie spłukujemy OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3 z włosów, myjąc je naszym ulubionym szamponem i stosując naszą ulubioną odżywkę. Bardzo ważne jest, aby zarówno po zabiegu w salonie, jak i regeneracji w domu nie stosować produktów pielęgnacyjnych zawierających siarczany, ponieważ może to zniwelować i zepsuć efekt zabiegu. Ja polecam delikatne i naturalne produkty marki KEVIN.MURPHY.

Czy Olaplex należy użyć raz, czy lepiej zrobić to wielokrotnie? A jeśli wielokrotnie, to w jakim odstępie czasowym?

Myślę, że tutaj powinniśmy się zdać na ocenę naszego fryzjera, który powie nam, w jakiej kondycji są nasze włosy i zdecyduje, jak powinniśmy o nie zadbać. Zależy to również w dużej mierze od tego, co robimy z naszymi włosami i co robią z nimi nasi fryzjerzy.

Jeśli poddajemy nasze włosy częstym zabiegom koloryzacji i stylizacji, to Olaplex zdecydowanie poprawi ich kondycję. Dzięki systemowi Olaplex nawet w przypadku ekstremalnie zniszczonych włosów jesteśmy w stanie przywrócić im taką kondycję, że będą się nadawać do ponownego farbowania.

Zdarzają się również przypadki, kiedy włosy są tak zniszczone, że po zabiegu koloryzacji farba spłukuje już po jednym czy dwóch myciach – wtedy powinno się wykonać od 2-4 takich zabiegów Olaplex w ciągu 2 tygodni. Po takiej kuracji włosy powinny już nadawać się do ponownego farbowania. Jeśli natomiast mamy w miarę zdrowe włosy i mało z nimi pracujemy, ale np. wróciliśmy z wakacji i chcemy je odżywić/nawilżyć, to możemy wykonać taki zabieg raz na jakiś czas.


Jak długich efektów możemy się spodziewać po takim zabiegu? Czy preparat może po pewnym czasie wypłukać się z włosów? Czy wówczas wracają one do swojego stanu sprzed zastosowania Olaplex?

Proszę sobie wyobrazić taki przykład: mamy we własnym domu ścianę świeżo wyremontowaną – ładną i pomalowaną. Na tej ścianie wieszamy różnego rodzaju zdjęcia, przyklejamy jakiś plakat i inne ozdoby. Z czasem te wszystkie nasze ozdoby mogą spaść z tej ściany, plakat może się zerwać itp., ale ściana cały czas jest ładna i pomalowana. Sytuacja zmieni się trochę w momencie, kiedy minie kilka lat i ze ściany zacznie nam odpadać farba lub tynk. Wtedy musimy wezwać „fachowca”, żeby ścianę ponownie wyremontował.  Tym „fachowcem ”jest właśnie Olaplex, ściana to nasze włosy, a ozdoby i plakaty to odżywki lub kuracje, które mają sprawiać, że nasze włosy będą miłe w dotyku i zdrowo wyglądały. Jeśli mamy brzydką ścianę, to im więcej ozdób na niej będzie, tym ona będzie lepiej wyglądać, ale w rzeczywistości nie będzie wcale „ładna” i „zdrowa”.

Olaplex nie wypłukuję się z włosów i nie zostaje na włosach tak jak wszystkie odżywki, maski, kuracje itd. On staję się integralną częścią naszych włosów tak jak nowy tynk i farba na ścianie. Efekty mogą zniknąć z czasem, ponieważ nasze włosy ciągle narażane są na uszkodzenia – jeśli nie chemiczne, to mechaniczne.

W przypadku wielu zabiegów stosowanych na włosy konieczne jest po nich przestrzeganie różnych zasad, np. po keratynowym prostowaniu nie należy używać pewnych składników kosmetycznych. Czy po Olaplex także trzeba się czegoś wystrzegać, by nie zniszczyć efektów?

Bardzo ważne jest, aby zarówno po zabiegu w salonie, jak i regeneracji w domu nie stosować produktów pielęgnacyjnych, które zawierają siarczany, ponieważ może to zniwelować i zepsuć efekt zabiegu. Szczególnie polecam delikatne i naturalne produkty marki KEVIN.MURPHY. Efekty jak już wcześniej wspomniałem są trwałe. Czy po keratynowym prostowaniu włosów można wykonać zabieg z użyciem Olaplex (i odwrotnie – po Olaplex wykonać keratynowe prostowanie)? Czy jeden nie zniweluje działania drugiego? Mam na myśli sytuację, gdy zrobimy keratynowe prostowanie, a następnie chcemy włosy rozjaśnić, nie niszcząc ich, czyli z użyciem Olaplex?

Po keratynowym wygładzaniu włosów odradza się koloryzacje czy rozjaśnianie włosów nawet z użyciem produktów Olaplex – keratynowe prostowanie wygładza łuski włosów, a każdy proces koloryzacji je otwiera i rozchyla. W celu osiągnięcia najlepszych efektów warto wykonać zabieg regenerujący Olaplex przed prostowaniem keratynowym.

Ile kosztuje Olaplex (do kupienia w domu i jako usługa w salonach fryzjerskich)? Co wchodzi w skład takiego zestawu?

Produkt OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3 kosztuje 150 zł za 100 ml i dostępny jest w salonach fryzjerskich oraz na www.hair2go.pl.

Koszt zabiegu Olaplex w salonie fryzjerskim uzależniony jest od długości włosów.

Co Pan poleca – użycie Olaplex w domu czy salonie fryzjerskim? Jakie są wady i zalety obu sposobów?

Olaplex jest to profesjonalny system regenerującym przeznaczonym wyłącznie do stosowania przez fryzjerów w salonach fryzjerskich. Do stosowania w domu przeznaczony jest wyłącznie jeden produkt: OLAPLEX HAIR PERFECTOR No. 3, który jest uzupełnieniem zabiegu przeprowadzonego w salonie. 


Czy fryzjerzy korzystający w swoich salonach z Olaplex muszą przejść jakieś szkolenia, czy nie jest to konieczne?

Jak każdy produkt profesjonalny Olaplex jest bardzo prosty w użytkowaniu, ale wyłącznie dla fryzjera, który potrafi ocenić stan i rodzaj włosów.

Czy Olaplex bywa podrabiany? Jeśli tak, to na co powinniśmy uważać, kupując zestaw przez internet lub zamawiając usługę u fryzjera?

Niestety w ostatnim czasie zarówno na rynku polskim, jaki i światowym pojawiła się cała masa podróbek produktów OLAPLEX. Niestety żaden z tych produktów nie zawiera specjalnie opracowanego i opatentowanego składnika, który wnika do wnętrza włosów – regenerując i replikując mostki siarczkowe.

Podróbki Olaplexu to produkty o bardzo podobnej nazwie, które reklamują swoje działanie, opierając i powołując się na Olaplex, a ich twóry twierdzą, że działają „tak samo”, co oczywiście nie jest prawdą. Większość tego typu produktów zawiera duże ilości silikonów, które mają dawać wrażenie zdrowych włosów po zabiegu, ale z czasem ulegają wypłukaniu i okazuje się, że nasze włosy są bardzo zniszczone.

Myślę, że najlepszym sposobem żeby rozpoznać, czy ktoś robi nam zabieg z Olaplexem, to poprosić o pokazanie tego produktu lub wmieszanie go przy nas. System Olaplex do użytku profesjonalnego, czyli takiego w salonie fryzjerskim, składa się z dwóch produktów: OLAPLEX BOND MULTIPLIER No.1 – jest to lekko żółtawy, wodny roztwór odmierzany za pomocą specjalnego dozownika i dodawany do wcześniej wymieszanego produktu do koloryzacji lub stosowany samodzielnie w przypadku regeneracji, oraz OLAPLEX BOND PERFECTOR No. 2, który stosowany jest po zabiegu koloryzacji. 


Zdjęcia użyte w tym wpisie pochodzą z oficjalnego fan page’a Olaplex Polska i zostały wykorzystane za zgodą jego prowadzących.

Zestawy Olaplex, a także poszczególne elementy systemu, można kupić na przykład tutaj.

Polecam:

102 komentarze :

 1. Chętnie zastosowałabym u siebie taki zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Olaplex nie specjalnie mnie ciagnie, co z wywiadem a propos szczotek z naturalnego wlosia? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fryzjer się wypowiedział, więc wiadomo, że pochlebnie o produkcie na którym nabija plny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że gdyby był to bardzo zły produkt, to nie chciałby go używać i się pod nim podpisywać ;)

   Usuń
  2. Ten Pan nie tylko go używa. Jest też osobą współpracującą z firmą, która dystrybuuje ten produkt. :)

   Usuń
 4. Wow, robi ogromne wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko fajnie tylko na kilku z tych zdjęć przed po włosy po magicznie wyglądają na dłuższe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie tez zwrocilam na to uwagę, to podrabianie jest, osoby sobie bardziej pielęgnowały jakis rok po prostu i przyszly na kolejna sesje bo tyle wlosow nie moglo urosnac w 5 minut..

   Usuń
  2. Ja podchodzę bardzo sceptycznie do tego typu nowinek i cudownych produktów, ale moim zdaniem akurat w tym przypadku coś musi być na rzeczy, skoro tyle fryzjerów w Polsce i na świecie chwali ten system :) Na fan page'u Olaplex Polska są zresztą fotki z różnych salonów fryzjerskich z Polski, otagowane, z nazwami - nie sądzę, żeby nagle tylu fryzjerów się zmówiło żeby wspólnie oszukiwać :) A co do długości to - jeśli faktycznie są różnice - to może wynikają z a) kąta robienia zdjęcia i b) tego, że włosy zmechacone, spuszone lub skołtunione są zawsze trochę krótsze niż te gładkie i lejące :) Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie :) Jak przetestuję kiedyś Olaplex, to będę wiedzieć w 100% czy to działa i na pewno wtedy o tym napiszę :)

   Usuń
  3. obejrzyjcie sobie dekoloryzację farbowanie i olaplex u greyvyardgirl, przeprowadzone u guy'a tang'a. Po wszystkim włosy też wydają się dłuższe. Gdy kolor jest wyrównany a włos jest wygładzony można dostrzec efekt optycznie dłuższych włosów. filmik pod tytułym: ''How to remove Black to Blonde with Grav3yardgirl'' na yt.

   Usuń
 6. No i teraz chcę i olaplex i keratynowe... Biedny mój portfel, trzeba chyba wziąć drugi etat :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie brzmi to trochę groteskowo :) Sam zabieg wydaję się interesujący, szkoda, że nie ma podanej ceny tak mniej więcej na półdługie włosy.
  To, co mi się się nie podoba zarówno w tym zabiegu, jak i w keratynowym prostowaniu włosów, to efekt tak wręcz ulizanych włosów, jeśli do tego nie są zbyt gęste to jest to potęgowane do kwadratu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to też zależy od konkretnego salonu :)

   Usuń
  2. Ja wczoraj musiałam ściąć włosy do pasa na do ramion. Dostałam Olaplex nr 3. Zobaczę czy resztę włosów odbuduje. Nastepnie wybieram się na koloryzacje. Koloryzacha z podcieciem 150 zł plus 100 zł za Olaplex.

   Usuń
  3. ja dzisiaj miałam możliwość z skorzystania usługi z Olaplex i jestem bardzo zadowolona <3 wlosy się nie plącząi są bardzo miekkie w dotyku
   Ja płaciłam ok 250 zł, a cena zabiegu waha się między 200-300 zł

   Usuń
  4. Też z tego korzystałam niedawno w salonie i za usługę zapłaciłam 250zl Ale było warto włosy w dotyku są bardzo miękkie lsnia i wyglądają na zdrowsze także polecam

   Usuń
  5. Też z tego korzystałam niedawno w salonie i za usługę zapłaciłam 250zl Ale było warto włosy w dotyku są bardzo miękkie lsnia i wyglądają na zdrowsze także polecam

   Usuń
 8. Zabieg robiłam - no wiadomo, przecież musiałam sprawdzić. Opisałam cały proces na blogu. Efekt- spektakularny, przez mniej więcej trzy tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak! Robiłaś raz? Nie powtarzałaś?

   Usuń
  2. proszę o link do tego opisu, na blogu nie ma w tytule nic o olaplex wiec nie wiem gdzie szukac

   Usuń
  3. proszę o link do tego opisu, na blogu nie ma w tytule nic o olaplex wiec nie wiem gdzie szukac

   Usuń
 9. Ogromne podziękowania za ten post! Byłam bardzo ciekawa na czym ten zabieg polega i jakie są po nim efekty. Po zdjęciach widać, że jest naprawdę dobry dla osób ze zniszczonymi włosami :)
  Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po zdjęciach to widać jaką bujde wciskaja, no błagam ludziom w 5 minut nagle włosy urosły 10 cm?

   Usuń
  2. Przecież ewidentnie widać, że to te same włosy, zdjęcia robione pod innym kątem, a na zdj. po- włosy wygładzone. Jak ktoś ma włosy falowane, puszące się, to jak wyprostuje sobie włosy na szczotce czy za pomocą prostownicy to włosy też się dłuższe wydają. Ja rozumiem bycie sceptycznym, ale może warto najpierw się dokładnie przyjrzeć zdjęciom, a dopiero później komentować?

   Usuń
 10. Nie słyszałam o tym nigdy wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystko wydaje sie byc pieknie, ale jednak wciaz mam watpliwosci. Kochana, trza bylo wyprobowac na sobie - tak w ramach wywiadu i Twojej ogromnej pracy wlozonej w ten wpis, zabieg powinnas dostac gratis ;)! Kusi mnie od jakiegos czasu, ale po poscie Anwen, juz jednak troche mniej. Kiedys pewnie i tak wyprobuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapisałam się właśnie na ten zabieg łącznie z koloryzacja i ciekawa jestem jak to cenowo wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko zależy od tego jakie masz włosy czy długie czy krótkie i jak gęste. Wydaje mi się, że cena jest zależna od zużycia produktu. Ja do koloryzacji płaciłam 140zł... Mam włosy za ramiona o średniej gęstości... Więc uważam, że to bardzo dużo. Każdy salon liczy sobie jak mu się podoba.

   Usuń
 14. Kolejny sponsorowany post tej firmy :( czytaj ulokowany tak jak z wieloma rzeczami ma swoich zwolenników i przeciwnikow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest wpis sponsorowany :)

   Usuń
  2. bloga zaklada sie dla polecania prodoktow i wten sposob zarabia sie kasiore

   Usuń
 15. A ja uważam, że olaplex jest przereklamowany! Twierdzę tak, bo moje włosy mogły uświadczyć tego zabiegu. Oczywiście efekt był, ale nie wiem może 2 tygodnie. Musiałabym co dwa tygodnie chodzić do fryzjera i za każdym razem wydawać na to 120-150zł...
  Dlatego dziewczyny chciałam się podzielić z Wami innym zabiegiem, który ma na celu to samo działanie, co olaplex. Jest to junctiox. Zabieg jest o połowię tańszy (bo w zakupie fryzjerzy kupują go o połowę mniej niż olaplex), a działanie takie same, a nie wiem czy ja nie jestem bardziej zadowolona. Może dlatego, że junctiox w swoim składzie ma aminokwasy, czego brakuje w olaplexie. Dziewczyny po co przepłacać? Mamy tańsze i lepsze rozwiązania, którymi musimy się dzielić?
  Może któraś z Was miała już do czynienia z junctiox? Albo znacie podobne produkty godne polecenia??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj o JunctioX :) trzeba udostępniać prawdę o tym "szwajcarskim produkcie" prosto z Włoch produkowanym przez włoską firmę HSA ;)

   Głównym składnikiem czynnym Junctiox jest kopolimer maleinianu sodu laneth­40 / sulfonianu styrenu, który jest zaklasyfikowany jako środek do kręcenia włosów lub do prostowania włosów, środek utrwalający włosy, tworzący na ich powierzchni film. W związku z tym będzie pokrywać włosy. Etanolamina, drugi składnik, pomaga tworzyć emulsje, zmniejszając napięcie powierzchniowe substancji, które tą emulsją mają utworzyć, tak aby można było zmieszać składniki rozpuszczalne w wodzie i rozpuszczalne w olejach. Poliwinylopirolidon (PVP) jest stosowany w przemyśle kosmetycznym jako środek wiążący, tworzący na powierzchni włosów film, stabilizator emulsji, środek zawieszający i środek utrwalający włosy. Kwas cytrynowy jest stosowany jako regulator pH i ma także niewielkie działanie konserwujące. Magnolol i honokiol pochodzą z kory magnolii i są stosowane jako przeciwutleniacze w produktach do pielęgnacji skóry oraz w chińskiej medycynie naturalnej. Wyciąg z Morinda citrifolia jest stosowany jako lek ziołowy w zwalczaniu wypadania włosów. Kwercetyna jest także stosowana w leczeniu wypadania włosów w medycynie. Poza tymi pierwszymi składnikami produkt zawiera wiele olejów, które co najwyżej pokryją włosy. Ten preparat nie będzie odbudowywać ani naprawiać zerwanych wiązań dwusiarczkowych

   Usuń
  2. Widać że jakiś "znawca" z olaplexu się udziela... Skąd informacja, że junctiox pochodzi z Włoch?? Ktoś tu podaje nieprawdziwe informacje bądź jest niedoinformowany ;) Włoska firma HSA produkuje produkt o nazwie eslabondexx, natomiast junctiox jest produkowany w Szwajcarii przez firmę Reef Cosmetics. Już myślałam, że zostałam oszukana kupując ten produkt i chciałam już wszczynać awanturę, ale coś mnie podkusiło żeby sprawdzić te informacje.
   PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD!

   Usuń
  3. Dobrze, że dziś można dochodzić swoich praw za oszczerstwa w internecie, na to wygląda,że Olaplex przereklamowany, a na dodatek wprowadza ludzi w błąd

   Usuń
 16. Bo to biznes jest :) kupiłam do domu nr 3 w salonie za 180zł za zabieg zapłaciłam kolejne 180zl efekt rzeczywiście był do momentu aż nie skończył mi się nr 3 nie używam siarczanow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olaplex No 3 kosztuje 150 pln w salonach

   Usuń
 17. Miałam olaplex 2 razy: raz samą regenerację a raz z tonerem po farbowaniu włosów (fryzjerka nie mogła dodać do farby ponieważ farba była na bazie olejków więc dodaliśmy do tonera) faktycznie widziałam fajne efekty ale przy dalszym prostowaniu suszeniu włosy wracały do dawnego stanu. Mam takie pytanie jestem po prostowaniu keratynowym ponad 2 miesiące i w piątek ide na odrost i chciałam zrobić olaplex do tonera. Czytałam w waszym artykule , że nie zaleca się po keratynowym olaplexu ale do jakiego czasu po zabiegu? I czy ze względu, że rozchyli się łuska włosa i keratynowe "pójdzie na marne" czy dla tego, że nie zadziała? Bardzo proszę o odpowiedz. :) Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po prostu może osłabić działanie keratynowego prostowania ;)

   Usuń
  2. Podobno cureplex jest używany do prostowania keratynowego i ma za zadanie odbudowę włosów podczas tego działania termicznego, jakim jest prostowanie. Z tego co wiem olaplex się do tego nie nadaje.

   Usuń
  3. Ja robiłam prostowanie keratynowe z Olaplex i efekt super :)

   Usuń
  4. Olaplex nadaje sie do prostowania keratynowego...

   Usuń
 18. Jak dla mnie olaplex to ściema. Skusiły mnie zdjęcia, zachęcające komentarze i zrobiłam ten zabieg w salonie. Efekty? Żadne. Rok temu miałam keratynowe prostowanie i wtedy przynajmniej widziałam jakieś efekty... Nie polecam, dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam długie włosy które farbuje na bląd. Skusilam się na olaplex3 i musze przyznać nie zawiodłam się. Miałam naprawdę zniszczone i kruche włosy. Po wysuszeniu włosów okazało się ze są dłuższe , ale bez przesady , wiec to żadna ściema. Kupiłam,zastosowałam i jestem wypełni zadowolona , włosy są naprawdę piękne i zdrowe . Nie dowiarką proponuje sprawdzić na własnych włosach

   Usuń
  2. Mam długie włosy które farbuje na bląd. Skusilam się na olaplex3 i musze przyznać nie zawiodłam się. Miałam naprawdę zniszczone i kruche włosy. Po wysuszeniu włosów okazało się ze są dłuższe , ale bez przesady , wiec to żadna ściema. Kupiłam,zastosowałam i jestem wypełni zadowolona , włosy są naprawdę piękne i zdrowe . Nie dowiarką proponuje sprawdzić na własnych włosach

   Usuń
 19. Narodziła się burzliwa dyskusja :) A ja ze swojej strony polecam cureplex :)
  Miałam wykonywany zarówno olaplex, jak i cureplex i nie wiem nawet czy z tego drugiego nie jestem bardziej zadowolona. Na pewno żeby podtrzymać efekt należy stosować krok 3 do pielęgnacji domowej. I co mogę powiedzieć to to, że jest zdecydowanie tańszy i chyba efekt dłużej się utrzymywał (włosy nie odciskają mi się pod gumką).
  Wszystkie te produkty napakowane są chemią i musimy się z tym liczyć. Ale czego nie robi się dla pięknych włosów :)
  Polecam Cureplex :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak działa Cureplex:

   Głównym składnikiem czynnym Cureplex jest kopolimer maleinianu sodu laneth­40 / sulfonianu styrenu, który jest zaklasyfikowany jako środek do kręcenia włosów lub do prostowania włosów o właściwościach tworzenia filmu. W związku z tym będzie pokrywać włosy. Nie ma absolutnie żadnego działania na poziomie chemicznym. Etanolamina, drugi składnik, pomaga tworzyć emulsje, zmniejszając napięcie powierzchniowe substancji, które mają utworzyć emulsję, tak aby można było zmieszać składniki rozpuszczalne w wodzie i rozpuszczalne w olejach. Poliwinylopirolidon (PVP) jest stosowany w przemyśle kosmetycznym jako środek wiążący, środek tworzący film, stabilizator emulsji, środek zawieszający i środek utrwalający włosy. Poza tymi pierwszymi trzema składnikami produkt zawiera wiele olejów. Co najwyżej pokryje włosy. Ten produkt nie odbudowuje zerwanych wiązań dwusiarczkowych. Patent Olaplex został opublikowany i jest to jedyny dostępny preparat odbudowujący wiązania na poziomie chemicznym.

   Usuń
  2. Czyli na to wychodzi ze zespół olaplex Polska ma odpowiedź taka sama na junctox, cureplex i pewnie niebawem na eslabondex, oxilock plasma, macauba, i jeszcze wiele cenionych firm odpowiedz jest prosta

   Usuń
  3. większość tych produktów zawiera oleje silikony polimery i proteiny, przy czym żadne z nich nie naprawiają ani nie odbudowują wiązań we włosach, ponieważ te składniki są dostępne od wielu lat...jak w artykule napisane ze produkty zawierajace sylikony tylko wlos wygladzaja przez co jest efekt taki jaki jest ale go nie odbudowują...druga sprawa jest taka ze efekt zadnego produkty czy zabiegu nie jest wieczny...jesli sie go nie podtrzymuje w domu ze regularnie robiac go w salonie to efekt jest marny... jesli ktos nie ma o takich rzeczach zielonego pojecia to bedzie napewno kusil sie na podróbki, po drugie ostatnio do mnie do salonu przyszla klientka ktora miala okazje w innym salonie sprobowac olaplex po czym okazalo sie ze byl on rozrobiony z woda (wiec nie zadziaal tak jak powinien) do stosowania olaplex trzeba scisle trzymac sie okreslonych proporcji i gdy jest jakas fryzjerka co tego nie zrobila to nie dziwie sie ze klientki sa nie zadowolone, robilam na sobie moje klientki sa takze zadowolone z tego produktu

   Usuń
  4. dokładnie tak, podejrzewam że większość niezadowolonych z zabiegu osób to takie których usługa była niewłaściwie przeprowadzona przez niewiedzę lub niewykwalifikowany personel, dlatego ważne jest by chodzić do zaufanych, profesjonalnych salonów a nie osiedlowych prl-owskich rzeźników

   Usuń
 20. W poznaniu placilam 100 zl za sam zabieg regeneracji a po 2 miesiacach przy dodaniu go do koloryzacji rowniez doplacilam 100 zl czyli 200 farbowanie pkus 100 zl olaplex i zapklacilam 300 zl . wlosy mam do łopatek. Efekt super choc nie az taki jak na zdjeciach powyzej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Polecisz salon?

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobno olaplex można uzywac do trwalej ondulacji? Czy ktoś cos więcej wie na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 23. jak to zwykle bywa połowa z was nie potrafi czytać ze zrozumieniem, i potem wypisujecie nie wiadomo jakie bzdury. Olaplex to nie jest zabieg prostujący włosy tylko regenerujący !!!! i nie można porównywać go z efektami jakie są po keratynnowym prostowaniu wlosów, bo to są dwie różne historie...i to tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
 24. ostatnio przy wizycie fryzjerka mówiła, że jest możliwość, cena za każdy zabieg około +100 złotych...np. przy koloryzacji, nie wiem, czy taki cennik wszędzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ma krótkie włosy zapłaciłam 100 za pasemka z olaplexem

   Usuń
 25. dobrze, a co jeśli miałam robione rozjaśnianie z systemem olaplex w znanym w polsce salonie i praktycznie żadnej różnicy nie widać? włosy dalej się puszą .. są gładkie ale nie takie jak na powyższych zdjęciach. W domu nr 3 stosuje tak jak pisze a mimo to efekty są znikome .. :(

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam dzisiaj mialam robiony Olaplex w salonie fryzjerskim
  Mialam dwa tygodnie temu robione ombre przez inna fryzjerke ktora popalila I zniszczyla mi wlosy. Moje wlosy nadawaly sie tylko do sciecia.
  Pani w salonie zaproponowala mi Olaplex.Jestem w totalnym szoku moje wlosy sa gladkie miekkie w dotyku jak jedwab.Wygladaja przepieknie.
  Polecam REWELACJA :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam,
  Jestem po zabiegu rozjasniania blondu z Olaplex. Proszę o informację, jakie szampony, odżywki oraz maski zaleca się do stosowania po zabiegu? Po jakim czasie od zabiegu rozjasniania blondu z Olaplex można ponownie zastosować koloryzacje? I czy koloryzacja musi być przeprowadzona w salonie, czy mogę przeprowadzić ja indywidualnie w domu?
  Będę wdzięczna za odpowiedz :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi polecono kosmetyki kevin murphy i maskę living proof mocno regenerującą, używam w domu pod saunę i jest super

   Usuń
  2. Skąd zamawiasz? Z hair2go?

   Usuń
 28. Heheheheh i kasuja nie właściwe komentarze!!!! Tragedia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto kasuje? Tylko ja mogę tu cokolwiek usuwać i nic nie kasowałam.

   Usuń
  2. Czy na Olaplexie robi sie trwala? Czy stosowanie po nie zmniejsza skretu?

   Usuń
 29. hej, pytanie - mozna uzyc olaplex 3 w domu bez poprzedniego uzycia no 1 & 2 ?? ma to jakis sens czy nie polecasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wtedy zadziała jak zwykła odżywka :)

   Usuń
 30. hey, czy można jakoś połączyć zabieg keratynowego prostowania z olaplex?

  OdpowiedzUsuń
 31. Mam zniszczone włosy po keratynie (spalona wierzchnia warstwa). Robię teraz farbowanie plus olaplex - wszystkie kroki i po 2 tygodniach keratynowe prostowanie. Czy nadają się takie kosmetyki polecone przez ciebie po keratynie? Szampon babydream, maska kozie mleko i odżywka biovax do włosów suchych i zniszczonych? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 32. Witam. Czy są jakieś farby które nie nadają się do olaplex? Chodzi mi o farby "domowe". Od kilku lat używam farby Palette Intensive color creme kolor C9, z której nie mam zamiaru zrezygnować, po każdym farbowaniu jestem zadowolona z koloru. Nie raz i nie dwa zostałam namówiona przez fryzjerów do farbowania ich farbą czego efektem była żółć na włosach - wyglądałam jakbym włosy natarła jajecznicą ;) dlatego zawsze idę farbować do salonu ze swoją farbą. Bardzo chcę zafarbować włosy z olaplexem, tylko nie wiem czy ta "moja" farba się nadaje. Z góry dziękuję ogromnie za odpowiedź. Załączam skład farby: krem koloryzujący: Aqua, Cetearyl Alcohol, Ammonium Hydroxide, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Octyldodecanol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Serine, CI 77007, Parfum, Oleic Acid, Potassium Stearate, Glycerin, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Hydrolyzed Keratin, Sodium Sulfite, Toluene-2,5-Diamine Sulfate, Potassium Hydroxide, Ascorbic Acid, Resorcinol, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Propylene Glycol, Sodium Sulfate, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCl, m-Aminophenol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, emulsja rozwijająca: Aqua, Hydrogen Peroxide, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Etidronic Acid, 2,6-Dicarboxypyridine, Disodium Pyrophosphate, Potassium Hydroxide, Sodium Benzoate
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Pani bloga - jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Z tego, co mi wiadomo, farba użyta do regeneracji Olaplex nie ma znaczenia, ale oczywiście warto przedyskutować to jeszcze z fryzjerką :)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :) Idę się umówić i zapytam od razu na pewno. Pozdrawiam

   Usuń
  3. witam. w temacie podrobek i calego plexowego szumu. Podróbka jest to produkt, który posiada ten sam znak towarowy i należy do grupy towarów reprezentowanych przez produkt. Podróbką są np. buty z logo marki Nike, ale wykonane z innych materiałów, niż te oryginalne, czyli pochodzące od jedynego producenta. Jeśli te buty miałyby logo Hike, nie są podróbką, a odrębną marką.

   Z tego co wiem, na rynku polskim nie ma podróbek żadnego z tych systemów. Każdy system to oddzielna marka oraz oddzielne firmy je produkujące. Nie można mówić zatem, że któryś z produktów jest podróbką innego. To błędne rozumowanie. To tak, jakbyśmy mówili, że Coca-Cola jest podróbką Pepsi, a Adidas podróbką Nike. Po prostu systemy te należą do grupy plexów, ale każdy reprezentowany jest przez inną, oryginalną markę.

   Wybór tej marki oraz ocena jakości pozostawione są klientowi, który może zdecydować, który system chce stosować. Raz jeszcze podkreślam, wszystkie te kosmetyki są w 100% oryginalne i niepowtarzalne, zatem błędem jest mówienie o podróbkach. To mylenie pojęć.

   Usuń
  4. każdy z systemów plex jest dobry, kwestia ceny czyli na który was kobiety stać? Olaplex jest cholernie drogi, natomiast jest to produkt na który wiele osob stać. w związku z powyższym
   niech go sobie używają. dobrze, ze na rynku istnieją produkty o podobnym działaniu za niższa cenę. odobiscie używałam Olaplex, cureplex, junctix. efekty na włosach byly bardzo podobne. natomiast jeżeli chciała bymeiedziec który z tych plexow odbudował moje wiązania itp musiała bym po kazdymzabiegu udac sie do gabinetu który wykonuje badanie struktury włosa na poziomie chemicznym. Czy ktoś z was to robił? chętnie bym sie zapoznała z takimi analizami.

   Usuń
 33. Czy po samym użyciu Olaplex nr 3 w domu zauważy się efekty? Czy konieczne jest zaliczenie Olaplex nr 1 i 2? Btw, świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 34. Można używać sam olaplex 3 w domu bez wcześniejszego użycia olaplex 2 i 3?

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja używałam olaplex 1 i 3 w salonie5. Efekt mega super i zgadzam się że specjalista w każdym calu. Zeszłam z czerwonych włosów na szary. Mega wyzwanie które się udało bez zniszczonych włosów dzięki olaplex. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 36. jak wygląda rozjaśnianie włosów z olaplex? są jakies srodki do tego przeznaczone czy farbą innej filmy robić?

  OdpowiedzUsuń
 37. Miałam rozjaśniane włosy razem z olaplex. Włosy rzeczywiście były o wiele zdrowsze i prostsze przedewszystkim. Zabieg robilam miesiąc temu i właśnie przez miesiąc efekt ten się utrzymywał, aktualnie włosy wróciły do swojego pierwotnego wyglądu, dodam że podczas zabiegu miałam podcinane końcówki, co mogło jeszcze bardziej zwiększyć efekt. Włosy prostowalam codziennie przez kilka lat, od wykonania zabiegu do dzisiaj prostowalam je tylko dwa razy. Chcę aby moje włosy znów odżyły, więc ich nie prostuje, planuje wybrać się na kolejny zabieg w najbliższym czasie. Zabieg wykonałam w salonie Jean Louis David.

  OdpowiedzUsuń
 38. Tu można znaleźć Olaplex perfector no 3 w dobrej cenie: https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Olaplex-No.-3-Hair-Perfector-100ml/199

  OdpowiedzUsuń
 39. Super opracowanie. Bardzo ciekawa jest ta nowość. Nie słyszałam nigdy o olaplexie, ale z tego co tu czytam to wygląda na cudowny wynalazek we fryzjerstwie :) Gdzie najlepiej wykonać Olaplex, czy to tylko w dobrych (czyt. drogich) salonach robią?

  OdpowiedzUsuń
 40. Ciekawy to jest opis i zdjęcia, bo włosy po farbowaniu same w sobie wyglądają na ładne i błyszczące. Miałam olaplex robiony kilka dni temu,nie zrobiło to takiego efektu jak na zdjęciach...Szkoda kasy, ale niech każdy spróbuje i sam oceni.

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja tylko rozjasniam odrosty ciekawe czy po rozjaśnianie na górze będę miała inny kolor niż na dole ?:(

  OdpowiedzUsuń
 42. Fajnie to wszystko odpisałaś. Muszę kiedyś spróbować. W prawdzie nie narzekam na kondycje moich włosów bo dam o nie i regularnie stosuje kosmetyki regenerujące i nawilżające Wax Pilomax, ale może kiedyś sie skuszę )

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam, w związku z dużym zainteresowaniem tym tematem chciałam zapytać czy jest możliwość przeaanlizowania składu Olaplex?
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Myślę, że duzo osob zainteresuje ten temat :)
  Pozdrawiam
  Mirka

  OdpowiedzUsuń
 44. Witam pisze ponieważ chciała bym się dowiedzieć czy kuracja olaplex pomoże mi gdy moje włosy są suche wypadają i przetluszczaja się A zarazem zlikwiduje łupież i od czego powinnam zacząć i jak długo stosować???

  OdpowiedzUsuń
 45. Sprawdź międzynarodowe konto bankowe na konto bankowe z premią

  OdpowiedzUsuń
 46. Używałem, niestety ja się rozczarowałem bo produkt niestety ale jest wypłukiwany, gdyby nie był to po co go uzupełniać? Jeśli laczy mostki siarczkowe to porownanie tego do svciany jest nietrafione , olaplex dziala raczej jak kolejna ewarstwa tapety lub tynku na scianie, bo przeciez wlos sam dostarcza siarki do wlosow przez rdzen wlosa wiec po same konce, wiec dzieki ale tak drogiego produkty z tak tanimi komponentami nie wybiore....

  OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: