niedziela, 6 września 2015

Keratynowe wygładzanie Prosalon Keratin Style – moje wrażenia i efekty | Czym różni się keratynowe prostowanie od keratynowego wygładzania?


W zeszłą sobotę mogłam przetestować na swoich włosach nowy zabieg wygładzający – Prosalon Keratin Style, którego producentem jest polska firma Chantal. System istnieje na rynku od niedawna – byłam bardzo ciekawa, czy efekty jego zastosowania chociaż trochę przypominają keratynowe prostowanie.

Specjalnie odczekałam z tym wpisem ponad tydzień, aby móc dokładnie przyjrzeć się efektom zabiegu. Szczególnie interesowało mnie, jak włosy będą wyglądać po kilku myciach, jak będą reagować na wilgoć w powietrzu, czy będą miały tendencję do odkształcania się i puszenia. Chciałam też sprawdzić, czy się bardziej wyprostują i – zgodnie z nazwą zabiegu – wygładzą oraz czy nie będą już wymagały suszenia suszarką, która do tej pory pomagała mi je ujarzmić.

Wpis jest bardzo długi, ponieważ starałam się zawrzeć w nim wszystkie ważne informacje i moje spostrzeżenia, które – mam nadzieję – przydadzą się tym, którzy sami rozważają skorzystanie z takiego zabiegu.

Na wstępie chciałabym tylko zaznaczyć, że w tekście odwołuję się często do keratynowego prostowania preparatem CocoChoco, ponieważ właśnie z jego użyciem miałam robiony zabieg ponad rok temu. Wszystko opisałam w tym wpisie:


Czy różni się keratynowe wygładzanie Prosalon Keratin Style od keratynowego prostowania?

Według mnie są dwie znaczące różnice: Prosalon Keratin Style nie zawiera drażniącego formaldehydu i składa się z naturalnych pochodzących z Brazylii składników (ale jest to zabieg opracowany przez polskich chemików), z drugiej strony jednak – w porównaniu do keratynowego prostowania – jest dość krótkotrwały (producent daje gwarancję na to, że efekty zabiegu będą widoczne przez 2 miesiące, podczas gdy przy Encanto czy CocoChoco czas ten wydłuża się nawet do pół roku – oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji włosów).   

Poza tym przy Keratin Style używa się prostownicy o słabszej mocy (nie jest konieczne tak silne podgrzewanie włosów jak przy keratynowym prostowaniu), a podczas tego zabiegu należy umyć głowę dwukrotnie – najpierw za pomocą specjalnego oczyszczającego szamponu, a później kilkanaście minut po wprasowaniu keratyny we włosy (cały zabieg krok po kroku opisałam poniżej). W przypadku Encanto głowa jest wprawdzie też myta dwa razy, ale już przy CocoChoco, z którym miałam styczność rok temu – tylko raz.

Zgodnie z nazwą Prosalon Keratin Style wygładza łuski włosów, a zabieg z użyciem Encanto czy CocoChoco ma włosy wyprostować. To jednak jedynie teoria, ponieważ zarówno keratynowe prostowanie, jak i wygładzenie dają w zasadzie podobne efekty. Inne będzie zapewne jednak tempo wypłukiwania się keratyny z włosów, ale o tym przekonam się dopiero za kilka tygodni. Oba zabiegi wykonuje się po to, by odżywić i zregenerować włosy zniszczone, farbowane, rozjaśniane, czyli takie, które mają ubytki spowodowane działaniami mechanicznymi lub chemicznymi. Wyprostowanie włosów nie jest tu celem, lecz skutkiem ubocznym i nie u każdego może dać efekt gładkiej tafli. W większości przypadków włosy po keratynie są jednak bardziej wygładzone, mniej się puszą i odkształcają.

Na czym polega keratynowe wygładzanie Prosalon Keratin Style?

Zabieg trwa od 3 do 5 godzin – czas zależy przede wszystkim od długości i gęstości naszych włosów. Moje są pod tym względem zupełnie przeciętne (obecnie sięgają do łopatek i mają około 7 cm objętości) i w moim przypadku zabieg zajął równo 3 godziny.

Prosalon Keratin Style składa się z kilku etapów i jest wykonywany przy użyciu pięciu produktów: dwóch szamponów, wygładzającego kremu keratynowego, odżywki oraz serum.

5 produktów używanych do zabiegu oraz szampon i odżywka do pielęgnacji włosów po zabiegu

Na początku fryzjer myje nasze włosy dwukrotnie szamponem oczyszczającym znajdującym się w zestawie. Ma on za zadanie usunąć z włosów wszelkie pozostałości po produktach stylizacyjnych oraz otworzyć łuski, by keratyna mogła w nie wniknąć. Na tym etapie poleca się podciąć włosy chociaż o 1-2 milimetry, by keratyna lepiej w nie wniknęła.

Następnie fryzjer suszy włosy i dzieli je na sekcje. Na każdą sekcję nakłada keratynowy krem wygładzający z zachowaniem dwóch centymetrów odstępu od skóry głowy. Z tak zaaplikowanym kremem siedzimy około 20 minut – w moim przypadku było to pół godziny, ale fryzjerka powiedziała, że nie jest to błędem, a wręcz dzięki temu produkt lepiej zadziała. Już na tym etapie czułam sporą różnicę – podczas keratynowego prostowania CocoChoco zarówno ja, jak i fryzjerka musiałyśmy mieć założone maseczki ochronne na nos i usta, ponieważ zapach preparatu (formaldehyd!) był naprawdę mocny i drażniący. Przy Keratin Style praktycznie nic nie było czuć, a nakładane na włosy produkty pachniały jak typowe kosmetyki fryzjerskie.

Po tym czasie specjalista przeczesuje włosy grzebieniem i suszy je suszarką aż będą całkowicie suche. W tym czasie włosy są bardzo nieprzyjemne w dotyku – sztywne i twarde (miałam wrażenie, że mogą się połamać przy próbie zgięcia). Wówczas fryzjer prostuje dokładnie każde pasmo kilkukrotnie prostownicą – w przypadku włosów delikatnych i zniszczonych nagrzewa ją do 185◦C, normalnych – 200◦C, a grubych i etnicznych – 215◦C. Jest to drobna różnica w porównaniu do keratynowego prostowania Encanto czy CocoChoco, przy których prostownica musi nagrzewać się do 230◦C.

Po prostowaniu musimy odczekać około 15 minut, by włosy powróciły do swojej normalnej temperatury. Wciąż są bardzo suche i sztywne. Następnie fryzjer myje je dwukrotnie szamponem utrwalającym, osusza i na 5 minut nakłada keratynową odżywkę wygładzającą. Po tym czasie odżywka jest spłukiwana, a włosy ponownie osuszane. Na koniec fryzjer nakłada na nie keratynowe serum wygładzające i suszy suszarką, modelując je na okrągłej szczotce.

Całość zabiegu została pokazana na poniższym filmie. 


Jak dbać o włosy po zabiegu?

Po zabiegu Prosalon Keratin Style dostajemy odżywkę i szampon do stosowania w domu, a także ulotkę z najważniejszymi zasadami, których należy przestrzegać po keratynowym wygładzaniu. To dobry pomysł – dzięki temu mamy pewność, jak dbać o włosy i o niczym nie zapomnimy.

Przez 3 dni (72h) po zabiegu nie wolno:
 • myć głowy,
 • zaginać włosów – wiązać, upinać, zakładać opasek itp.,
 • stosować produktów stylizacyjnych,
 • korzystać z sauny ani basenu.

Zasady są więc identyczne jak po keratynowym prostowaniu. W tym przypadku także przez 2 tygodnie po zabiegu ani przed nim nie wolno farbować włosów, rozjaśniać ich ani wykonywać trwałej.

Jak wytrzymać pierwsze 72 godziny po zabiegu? Dla mnie było to bardzo trudne, ponieważ – znowu! – trafiłam na ogromne upały i przez całe trzy dni temperatura w dzień nie spadała poniżej 30◦C. Wytrzymanie tego czasu bez wiązania i mycia włosów było nie lada wyzwaniem! W chwilach kryzysu, gdy byłam w domu i wiedziałam, że włosy są całkowicie suche, wiązałam je lekko nad karkiem miękką frotką. Na szczęście nic się nie odgniotło. Dopiero trzeciego dnia po nocy zauważyłam lekkie odkształcenie włosów przy końcówkach – było bardzo niewielkie, ale na wszelki wypadek wyprostowałam to miejsce zgodnie z zaleceniami przy użyciu prostownicy.

Po keratynowym wygładzaniu Prosalon Keratin Style producent zaznacza, że należy unikać w kosmetykach chlorku sodu i SLS-u, a więc także innych silnych detergentów. Nigdzie nie znalazłam informacji o unikaniu wysuszających alkoholi oraz niezmywalnych silikonów, których stosowanie po Encanto czy CocoChoco jest zabronione. Mimo tego na pewno i teraz będę ich unikać.

Odżywka i szampon do pielęgnacji włosów po zabiegu
Skład szamponu nie wzbudził moich zastrzeżeń, ale w odżywce znajduje się bis-diisopropylamino-pg-propyl dimethicone/bis-isobutyl peg-14 copolymer, czyli kopolimer silikonowy - widocznie nie wpływa na wypłukiwanie się keratyny
Moje wrażenia po keratynowym wygładzaniu

Do pierwszego mycia po zabiegu włosy były bardzo lejące, lśniące, a jednocześnie oklapłe i mocno straciły na objętości. Wydawało się, że jest ich znacznie mniej, ale za to były niemalże proste jak druty. 

Dzień po zabiegu wyglądały tak:


Gdy za pierwszym razem umyłam głowę polecanym szamponem, podczas wysychania wydawały się sztywne i nieprzyjemne w dotyku mimo użycia odżywki. Zazwyczaj nie czeszę włosów po myciu – gdy schną, same lekko się prostują, a podsuszenie suszarką pozwala im całkowicie się rozplątać. Tym razem jednak miałam wrażenie, że wciąż są lekko skołtunione, rozczesałam je więc delikatnie szczotką z włosia dzika. Nie suszyłam – chciałam zobaczyć efekt „na surowo”, bez wspomagania. Po keratynowym prostowaniu nie używałam suszarki przez 3-4 miesiące – nie musiałam, ponieważ włosy schły same i zawsze były idealnie proste. Miałam nadzieję, że po keratynowym wygładzaniu będzie podobnie.

Początkowo myślałam, że efekt będzie niezadowalający – zanim włosy wyschły, wydawały się spuszone na końcach i brakowało im blasku. Z czasem jednak zaczęły wyglądać coraz ładniej. Ostatecznie jestem zadowolona z efektu, chociaż na moich włosach jest on znacznie słabszy niż po CocoChoco – zabieg wygładził je, ale nie wyprostował tak mocno, jak keratynowe prostowanie (proste jak druty włosy robią się natomiast po podsuszeniu suszarką, po keratynowym prostowaniu były takie nawet bez suszenia). Tym samym włosy wyglądają bardziej naturalnie i myślę, że każdy, kto mnie widzi, pomyśli, że wygląd moich włosów nie jest efektem zabiegu, lecz ich naturalnym stanem.

Co więcej, włosy nie puszą się i nie wymagają suszenia, co bardzo mnie cieszy. Nie zauważyłam też, aby reagowały na wilgoć w powietrzu – sprawdziłam to nawet w deszczowy dzień, chodząc po dworze z rozpuszczonymi włosami. Niestety, mają tendencję do lekkiego odgniatania się od gumki – gdy związuję je na noc po umyciu, mimo że są już suche, rano budzę się z lekkimi falami. Na szczęście w ciągu dnia włosy lekko się prostują, chociaż nie są idealnie proste.

Zastanawiam się, czy brak spektakularnych efektów nie zależy od tego, że moje włosy są obecnie w znacznie lepszym stanie niż ponad rok temu – może więc były za mało zniszczone, aby efekty zabiegu okazały się tak bardzo zauważalne jak rok temu po keratynowym prostowaniu?

Moje włosy w połowie sierpnia (jeszcze przed zabiegiem), w dniu wykonania Prosalon Keratin Style, po pierwszym myciu i po tygodniu 
Ile to kosztuje?

Keratynowe wygładzanie Prosalon Keratin Style kosztuje – w zależności od długości i gęstości włosów – 500-600 zł. Dużo? Znacznie więcej niż keratynowe prostowanie? Też tak początkowo myślałam, ale…

Za keratynowe prostowanie CocoChoco ponad rok temu zapłaciłam około 400 zł. Przy moich średnio gęstych włosach sięgających do łopatek cena za Prosalon Keratin Style wyniosłaby około 500 zł. W tej kwocie mieści się jednak coś jeszcze – polecane do używaniu po keratynowym wygładzaniu odżywka i szampon o równowartości około 100 zł, które dostajemy od fryzjera po zabiegu. Cena za sam zabieg byłaby więc taka sama jak przy CocoChoco.

Pytanie oczywiście, czy klientowi opłaca się używać tak drogich kosmetyków po zabiegu, skoro może kupić o wiele tańsze w drogerii. Myślę, że jest to opłacalne i wygodne, jeśli nie mamy pojęcia o substancjach kosmetycznych, nie orientujemy się, których z nich nie wolno używać po zabiegu i chcemy mieć „święty spokój” zamiast spędzać długie godziny przy sklepowych półkach w poszukiwaniu odpowiednich preparatów. Z drugiej jednak strony dobry fryzjer powinien takiemu klientowi wypisać na kartce chociaż 2-3 polecane po zabiegu kosmetyki, aby nie miał on problemów z ich kupieniem.

Pozostaje też kwestia trwałości zabiegu – producenci Prosalon Keratin Style dają zdecydowanie krótszą gwarancję (8 tygodni, czyli dwa miesiące), podczas gdy po Encanto czy CocoChoco efekty mogą się utrzymać 3-6 miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie mamy włosy i czy prawidłowo o nie dbamy. Na pewno będę wnikliwie obserwować efekty Prosalon Keratin Style i sprawdzę, jak długo się u mnie utrzymają.

Możemy z tego wywnioskować, że Prosalon Keratin Style jest zabiegiem mniej atrakcyjnym (cenowo czy pod kątem trwałości), ale nie zapominajmy o jednym – o bezpieczeństwie. Jeśli poszukujemy preparatu, który nie wpłynie na nasze zdrowie (na temat CocoChoco czy Encanto krążą różne opinie), to może warto sięgnąć po ten bez formaldehydu?

Warto też wiedzieć, że zabieg keratynowego wygładzania bez formaldehydu ma też w swojej ofercie marka Artègo.

Keratynowe prostowanie a keratynowe wygładzanie – co wybrać?

Trudno się w tym połapać, ponieważ obie nazwy są często stosowane zamiennie, także na profesjonalnych stronach. Ekspertka z Prosalon tłumaczyła mi, że zgodnie z nazwą keratynowe wygładzanie wygładza łuskę włosa, podczas gdy keratynowe prostowanie prostuje włosy – nie jestem jednak przekonana do takiego rozróżniania, ponieważ przy tym drugim zabiegu wyprostowanie włosów jest jedynie „efektem ubocznym”, który występuje u każdego z nieco inną siłą w zależności od rodzaju włosów, a głównym celem zabiegu jest – podobnie jak w keratynowym wygładzaniu – odżywienie i zregenerowanie pasm.

Mogę natomiast porównać oba zabiegi, bazując się na własnych doświadczeniach i obserwacjach. U mnie efekty były podobne, ale nie identyczne. Być może inny będzie też proces wypłukiwania się keratyny z włosów (przy Keratin Style – zgodnie z opisem producenta – stanie się to pewnie szybciej), ale myślę, że nie ma tu znaczenia rodzaj zabiegu, lecz raczej użyte do niego preparaty – jedne są mocniejsze, inne wykazują nieco słabsze działanie. Co więc wybrać?

Keratynowe prostowanie, np. CocoChoco, będzie lepszym wyborem, jeśli:
 • marzymy o silniejszym wygładzeniu i wyprostowaniu włosów (zabieg nie daje nam na to gwarancji, ale jest większa szansa, że osiągniemy ten efekt właśnie poprzez keratynowe prostowanie),
 • chcemy, aby włosy mniej się odkształcały i plątały,
 • nie obawiamy się przyklapnięcia włosów przez pierwsze tygodnie po zabiegu.

Keratynowe wygładzanie, np. Prosalon Keratin Style, będzie lepszym wyborem, jeśli:
 • zależy nam głównie na bezpiecznym produkcie bez formaldehydu,
 • chcemy uzyskać bardziej naturalny efekt bez przyklapnięcia włosów,
 • chcemy wygładzić włosy, ale niekoniecznie mocno je prostować,
 • nie znamy się za bardzo na składnikach kosmetyków (po zabiegu dostaniemy odpowiedni szampon i odżywkę).

Punkty wspólne zabiegów to: zregenerowanie i odżywienie włosów, nadanie im większego blasku, wygładzenie, zapobieżenie puszeniu, sprawienie, że są mniej podatne na odkształcenia, wilgotność powietrza, mniej się niszczą i rozdwajają, a także wyglądają zdrowiej.

Uwaga! Są to tylko obserwacje, które poczyniłam na własnych włosach – nie mogę dać gwarancji, że na innych efekty zabiegów będą identyczne. Wszystko zależy od rodzaju włosów i stosowanej pielęgnacji.

Gdzie wykonać zabieg?

Często pytacie mnie, w jakim salonie fryzjerskim wykonywałam zabieg i które jeszcze mają go w swojej ofercie. Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie, to wykonamy go obecnie w większości salonów. Ceny zależą głównie od użytego preparatu oraz długości i gęstości włosów. Ja swój zabieg w 2014 roku wykonałam w warszawskim Studio Fryzur Hollywood przy ulicy Domaniewskiej 22 u pani Anety. Byłam bardzo zadowolona z efektów.

Keratynowe wygładzanie także jest obecnie w ofercie wielu salonów. Jeśli rozważacie to, które ja wykonałam – Prosalon Keratin Style – to polecam wypróbować je w autoryzowanym salonie firmowym jego producenta, czyli marki Chantal – Akademii Perfect You na Al. Stanów Zjednoczonych 32 w Warszawie. Miejsce jest sprawdzone i godne polecenia, a – czego dowiedziałam się podczas wizyty – jeśli efekty zabiegu nie będą satysfakcjonujące (bardzo rzadko, ale czasem się to zdarza – wszystko zależy od włosów), możemy ubiegać się o zwroty kosztów.

W obu salonach panuje przyjazna atmosfera, a obie panie chętnie odpowiadały na wszystkie moje pytania.

Co myślicie o keratynowym wygładzaniu? Który z tych dwóch zabiegów bardziej Was przekonuje?

Tydzień po Prosalon Keratin Style

Zobacz też:

34 komentarze :

 1. Ja zaakceptowałam swoje niesforne włosy :) raz są fale a raz proste jak druty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efekt fajny u Ciebie ale Ja się raczej nie skuszę :)

   Usuń
 2. W pierwszej wersji bardzo przypominają moje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne masz te włosy. Mam teraz podobną długość, bo obcięłam sporo cm u fryzjera w piątek. ;) keratynowe prostowanie będę robić w najbliższym czasie. Dziś zamawiam keratynę.
  Sandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! A czym zamierasz robić? W domu?

   Usuń
  2. Encanto. W domu :)
   Sandra

   Usuń
  3. Daj koniecznie znać jak efekty! :)

   Usuń
  4. Jasne. Keratyna zamówiona, teraz obserwuje pogodę, bo podobno od piątku mają być upały znowu. Wolałabym, żeby padało. Odezwę się jak będę po :)
   Sandra

   Usuń
 4. U Ciebie super, rzeczywiście bardziej naturalny efekt, widać że zabieg poprawia kondycję, kwestia jeszcze na jak długo. Ja sama bałabym się braku efektów tego wygładzania na moich włosach (i wydanych na darmo pieniędzy), po encanto nie są proste jak druty i odkształcają się prawie tak samo jak przed, więc po tym pewnie tym bardziej nie uzyskałabym tego efektu. Są za to wygładzone i jednak dużo prostsze niż przed encanto, do tego uczę się ciągle, które kosmetyki mi teraz służą (Ziaja kozie mleko wiedzie prym), ponieważ od zabiegu minęły dopiero 2 tygodnie i 2 dni. Przy odpowiednim suszeniu udaje mi się osiągnąć efekt bardzo prostych włosów, praktycznie jak po prostownicy. Pozostawione do naturalnego wyschnięcia niestety falują się.
  Co do formaldehydu, okropnie piekły mnie oczy i gardło w trakcie zabiegu (mimo że do maski włożyłam sobie jeszcze chusteczkę), więc jeśli ktoś się tego obawia niech nie decyduje się na prostowanie. Jeszcze przez niemal 2 tygodnie po zabiegu czułam podrażnione gardło i bardzo suche oczy, ale w obu tych przypadkach jestem wyjątkowo wrażliwa, więc inni mogą nie mieć aż takich objawów. Ja jestem tak niezadowolona z naturalnych włosów, że jestem w stanie przeżyć te niedogodności, o ile nie będę ich sobie fundować częściej niż raz na pół roku.
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam początkowo problem z doborem kosmetyków, a w sieci było na ten temat naprawdę niewiele ;) Fajnie, że mimo wszystko zabieg się udał u Ciebie, bo to różnie bywa, niektóre dziewczyny skarżą się, że u nich efekt był zerowy...

   Usuń
  2. Udał się, choć pewnie mogłoby być lepiej. Ale skoro nie jest, cieszę się bardzo z tego, co jest, bo różnicę i tak widać. Mam też wrażenie, że po pierwszym myciu po zabiegu (wysłałam Ci zdjęcia) moje włosy wyglądały gorzej, niż np. po dzisiejszym, były bardziej matowe i bardziej nieproste (tak, to najlepiej oddaje moje myśli). Ale to może być kwestia kosmetyków lub sposobu suszenia. Bardzo współczuję tym, którym nie wyszło, zwłaszcza jeśli, tak jak ja, traktowały ten zabieg jak ostatnią deskę ratunku. Może trzeba spróbować jeszcze raz u innego fryzjera? :)

   Usuń
  3. Niestety, nie na każdych włosach zabieg się udaje :( Najlepsze efekty uzyskuje się przy włosach mocno zniszczonych, rozjaśnianych i farbowanych. Te naturalne bywają niepodatne na zabieg. A co do tego, że włosy po pierwszym myciu wyglądają słabo, a potem lepiej, to tak, często się to zdarza, fajnie, że jednak jesteś z zabiegu bardziej zadowolona niż mi pisałaś na początku :)

   Usuń
 5. Twoje włosy wyglądają po tym zabiegu ślicznie ;) Są idealnie proste i wcale nie widzę, żeby efekt był słabszy niż po CocoChoco ;)
  Mimo wszystko wydaje mi się, że ten zabieg jest drogi,ja po mojej przygodzie z Encanto raczej bałabym się go wykonać...
  P.S. Chciałabym mieć takie znajome z pracy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, zawsze trzeba mieć z tyłu głowy, że jednak nie będzie takiego efektu, jaki byśmy chciały...
   Dziękuję!

   Usuń
 6. Jesteś cienkowłosą specjalistką od keratynowego prostowania i wygładzania :-) Mi taki zabieg nie jest potrzebny, aczkolwiek cieszę się, że mogę przeczytać tak rzetelne informacje na temat zabiegu i wiem do kogo odsyłać Czytelniczki. :-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha, coś w tym jest :P
   Dziękuję bardzo :*

   Usuń
 7. Fajny efekt :-) ja u siebie już nie lubię takich prostych włosów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba jednak zdecyduję się na prostowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz piekne wlosy. Rowniez chetnie skusilabym sie na taki wygladzajacy zabieg.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś marzyłam o takim zabiegu, ale wtedy nie było takich możliwości. Dostępne zabiegi niszczyły włosy - przynajmniej takie miałam wrażenie, widząc włosy znajomych po nich. Sama miałam bardziej klecone włosy, więc obawiałam się, że będzie znacznie gorzej.

  Zanim technika poszła naprzód - polubiłam swoje loki i teraz chyba bym się nie skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na początku, kiedy wchodził na salony zabieg prostowania, byłam w fazie "bez prostownicy" nigdzie nie jadę, a "jak jest deszcz to nie wychodzę", gdyż moja grzywka miała tendencję do zawijania się w najgłupszy z możliwych sposobów... Obecnie nie mam już "parcia" na dane prostowanie, ale na ten efekt wygładzenia odżywienia. Niestety500 zł to nadal dużo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że to są 2 różne zabiegi ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zastanawiałam się nad zafundowaniem któregoś z tych zabiegów najbardziej zniszczonym partiom moich włosów, jednak cena rozwiała moje wątpliwości i raczej zostawię je w spokoju.
  Masz bardzo ładny kolor włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 14. marzy mi się taki zabieg :) koleżanka robiła i efekty super :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Włosy wyglądają pięknie i zdrowo, ale u mnie wolę efekt nie puszących ale puszystych włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Twoje włosy wyglądają pięknie i przed i po zabiegu :) Jednak po są idealnie wygładzone i takie do jakich dążę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cena mnie przeraża,ale efekt jest fenomenalny. Śliczne masz włosy i w cale nie tak mało. ;)

  Zapraszam do mnie. Staram się o współpracę z firmą dresslink dlatego będe bardzo wdzięczna za poklikanie we wszystkie linki. Pozdrawiam. :*

  http://evelinololove.blogspot.com/2015/09/lista-zyczen-dresslink.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Tos mnie zainteresowala tym zabiegiem :) Myślę że szybciej bym się skusiła na keratynowe wygładzenie ze względu na krotsza trwałość i oczywiście bezpieczeństwo. Z drugiej jednak strony, koszt faktycznie dosc spory. Może kiedyś spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. zabieg ciekawy to na pewno, ja jestem 2 tyg po keratynowym prostowaniu Coco Choco, za długie włosy zapłaciłam 350 zł i w salonie którym robiłam chyba była super wentylacja bo nie dusiłam się podczas zabiegu :) następnym razem chce wypróbować Encanto, po coco choco włosy są fajne, proste ale podatne na odkształcenia i musze suszyc je suszarka, mam nadzieje ze Encanto bedzie mocniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 20. super keratyna. trzyma już dwa miesiące. prosalon jest w porzadku. będe robiła jeszcze raz:)

  OdpowiedzUsuń
 21. robiłam prosalonem. wyszło super. w porównaniu z alfaparf, którą robiłam wcześniej jest o wiele łagodniejsza i delikatniejsza. wygładzenie bardzo, bardzo dobre

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo fajny produkt. Drogo zapłaciłam w salonie za regeneracje i wygładzenie Keratin Style, ale....mam nowe, świetne włosy:)

  OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: