piątek, 25 września 2015

Pytania do eksperta: JunctioX – jak go używać i jakie daje efekty? | JunctioX kontra Olaplex


Gdy kilka tygodni temu zamieściłam na blogu wpis z cyklu „Pytanie do eksperta” na temat Olaplex, w komentarzach zawrzało – część z Was broniła go, pisząc o świetnych efektach jego zastosowania na włosach, inni podkreślali, że nie jest wart swojej ceny i może być z powodzeniem zastąpiony innymi, lepszymi systemami. Wśród nich najczęściej wspominaliście o JunctioX i to właśnie o nim postanowiłam dowiedzieć się nieco więcej. Na moje pytania odpowiedziała ekspertka tego systemu, p. Aleksandra Krasińska!

Czym jest JunctioX i do czego służy? Od jak dawna można korzystać z tego systemu w Polsce? Jaka firma go produkuje?

JunctioX to system z serii plex, który odbudowuje mostki dwusiarczkowe we włosach i chroni włosy podczas wszelkich zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie, rozjaśnianie, trwała. JunctioX może być także stosowany jako samodzielny zabieg, który odbudowuje włosy i dogłębnie je odżywia sprawiając, że stają się gładkie i zdrowe. System jest w Polsce od 3 miesięcy, a produkuje go w Szwajcarii firma Reef Cosmetics.

Czy JunctioX używa się tylko podczas zabiegów chemicznych?

Nie tylko. System JunctioX można stosować jako samodzielny, dwuetapowy zabieg odbudowy włosów. Zabieg taki jest wykonywany w salonie przez doświadczonego stylistę i gwarantuje pełną odbudowę włosów, fantastyczne wygładzenie oraz sprawia, że włosy stają się zdrowe, silne i odżywione.

Komu poleca się ten system?

Zabieg JunctioX poleca się wszystkim, którzy poddają się zabiegom chemicznym, takim jak koloryzacja, rozjaśnianie czy trwała i chcą zabezpieczać swoje włosy. Zabieg polecany jest także tym, którzy chcą odbudować, wzmocnić i chronić swoje włosy każdego dnia.   

Jak używać JunctioX?

Zabieg JunctioX (1 etap – CREATOR – i 2 etap – UNIFIER) jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. 3 etap – FINALIZER – można stosować samodzielnie, jako uzupełnienie kuracji salonowej. Ten produkt przeznaczony jest do użytku domowego i powinno się go stosować dwa razy na tydzień, po myciu włosów jako maskę, pozostawiając na włosach na 5-10 minut.  

Należy pamiętać, że zabieg JunctioX nie zmienia czasu zabiegu ani mocy wody utlenionej, jaką używa się podczas zabiegu. Niestety, w przypadku innych systemów konieczne są takie zmiany, przez co systemy te są trudniejsze i bardziej kłopotliwe w użyciu niż JunctioX. JunctioX wystarczy dodać do mieszanki i stosować tak, jak zwykle. Poza tym pięknie pachnie, co bardzo chwalą osoby go stosujące.

Z czego składa się JunctioX (z ilu produktów i jakie zawiera składniki)?

JunctioX to 3 etapy, z czego dwa pierwsze (CREATOR i UNIFIER) przeznaczone są do użytku profesjonalnego, a trzeci (FINALIZER) do użytku domowego jako przedłużenie kuracji.

 • Phase 1 – Creator to najważniejszy produkt JunctioX, który zawiera ponad 80% składników aktywnych gwarantujących skuteczną ochronę i utrzymanie integralności struktury włosów. Dodawany podczas zabiegów chemicznych tworzy nowe wiązania dwusiarczkowe we włosach.
 • Phase – Unifier to wzmacniający krem o lekko kwaśnym pH, który wzmacnia zarówno istniejące, jak i nowe wiązania keratynowe, zamyka łuski, zatrzymując wewnątrz składniki silnie nawilżające i odżywiające.
 • Phase – Finalizer to kuracja do stosowania w domu, dwa razy w tygodniu, w celu uzupełnienia kuracji salonowej JunctioX. Gwarantuje przedłużenie efektu zabiegu wykonanego w salonie i wyrównuje poziom nawilżenia włosów. 
Słyszałam, że JunctioX jest często porównywany do Olaplex (i odwrotnie). Popularnym systemem tego typu jest też Cureplex. Czym różnią się te systemy z Pani punktu widzenia?

Wszystkie 3 systemy zawierają polimery – substancje chemiczne o bardzo dużej masie cząsteczkowej, które składają się z wielokrotnie powtórzonych  jednostek zwanych merami. Olaplex stworzył swój składnik (Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate) będący mieszanką różnych substancji, nazwał go i opatentował. Junctiox zawiera również substancje, które wymienione są w składzie produktu i gwarantują identyczne działanie co składnik opatentowany i nazwany przez Olaplex.

JunctioX zawiera dodatkowo 10 niezbędnych aminokwasów, olejek z orzechów laskowych, bogaty w zdrowe tłuszcze roślinne używany w kosmetyce do silnego nawilżenia, który wnika szybko i głęboko we włos oraz działa w najbardziej uszkodzonych jego miejscach; ekstrakt pozyskiwany z kory drzewa magnolii, który posiada duży potencjał estrogenów gwarantujący włosom silne nawilżenie, elastyczność i wzmocnienie; ekstrakt z morwy indyjskiej pochodzącej z Polinezji i znanej ze swojego antybakteryjnego działania i właściwości antyoksydacyjnych, stosowanej jest jako przeciwutleniacz i zapobiegającej starzeniu się komórek.

Niedawno przeprowadzałam wywiad ze specjalistą Olaplex i dowiedziałam się, że system ten nie jest polecany – podobnie jak farbowanie włosów – po keratynowym prostowaniu. A jak to jest z JunctioX?

Ze względu na szeroki wybór systemów przeznaczonych do prostowania keratynowego zalecamy wykonanie próby kontrolnej zabiegu, ale generalnie nie ma przeciwwskazań do używania JunctioX po prostowaniu keratynowym. Co więcej, zabieg Junctiox można stosować podczas prostowania keratynowego, jako dodatek do formuły.

Czy JunctioX można stosować w domu? Jak zrobić to poprawnie? Czy przedtem konieczna jest pełna kuracja w salonie?

Zabieg JunctioX przeznaczony jest do stosowania w salonie przez profesjonalnych stylistów. Etap 1 – CREATOR – oraz 2 – UNIFIER – wykorzystuje się samodzielnie lub jako dodatek do usługi koloryzacji, rozjaśniania i trwałej. Do użytku domowego przeznaczony jest etap 3 – FINALIZER, który należy stosować dwa razy na tydzień. Maskę nakłada się na umyte i osuszone ręcznikiem włosy i pozostawia na 5-10 minut. Dzięki stosowaniu etapu 3 efekt kuracji salonowej jest znacząco przedłużony i utrwalony. 

Na jak długo starcza jednokrotne nałożenie JunctioX na włosy? Jak często trzeba ponawiać zabieg?

Efekt działania zabiegu pogłębia się po każdym jego zastosowaniu. Trwałość zabiegu zależy od stanu i kondycji włosów, tak jak w przypadku zabiegu koloryzacji. Dla podtrzymania i wzmocnienia efektu należy stosować etap 3 – FINALIZER. 

 
Czy po jakimś czasie bez stosowania JunctioX włosy wracają do swojego początkowego stanu?

Produkt staje się integralną częścią włosa, a tak jak w przypadku koloryzacji, jego trwałość uzależniona jest od stanu i kondycji włosów oraz pielęgnacji domowej. W przypadku stosowania etapu 3 – FINALIZER – efekt jest podtrzymany przez o wiele dłuższy czas, zatem zaleca się używanie produktu dwa razy w tygodniu po umyciu włosów jako masę. Produkt należy trzymać na włosach 5-10 minut i spłukać letnią wodą.

Ile kosztuje JunctioX (w salonie fryzjerskim i do stosowania w domu)?

Cena zależy od ilości zużytego produktu i zaczyna się od 60 zł za zabieg. Cena 3 etapu – FINALIZER w salonie to ok. 90 zł za 150 ml.

Po zastosowaniu wielu zabiegów na włosy należy się później wystrzegać różnych składników kosmetyków – czy z JunctioX jest podobnie?

JunctioX nie ma na celu zmiany przyzwyczajeń klientów i nie wymusza stosowania nowych, droższych i specjalistycznych kosmetyków. Produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów dopuszczone do sprzedaży mają wszystkie niezbędne atesty i zasadniczo nie szkodzą włosom, zatem nie ma specjalnych zaleceń, aby kupować określone kosmetyki. Warto zatroszczyć się jednak, aby szampon i odżywka posiadały lekko kwaśne pH najlepiej maksymalnie pH 6 – to gwarantuje domknięcie łusek i zatrzymanie całego dobra we włosie. 

Najnowsze badania wskazują,  że szampony zawierające sulfaty w stężeniach dopuszczonych przez prawo Unii Europejskiej nie mają najmniejszego niekorzystnego wpływu na kondycję włosów. Prawo Unii Europejskiej walcząc z nieuczciwymi praktykami wielu  firm kosmetycznych zakazało umieszczania na opakowaniach informacji „Sulfate free”, gdyż mogłoby to świadczyć, że sulfaty mają jakikolwiek niekorzystny wpływ na włosy.


Wiem, że Olaplex bywa podrabiany – czy JunctioX też? Jak uniknąć podróbek tego systemu?

Zacznijmy od tego, aby wyjaśnić czym jest podróbka. ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 1383/2003 z dnia 22 lipca 2003 r. formułuje definicję towaru podrobionego:

Artykuł 2
1. Dla celów niniejszego rozporządzenia „towary naruszające prawo własności intelektualnej” oznaczają:
a)     towary będące przedmiotem działania naruszającego znak towarowy w państwie członkowskim, w którym zostały ujawnione i opatrzone bez zezwolenia znakiem, który jest identyczny ze znakiem towarowym ważnie zarejestrowanym w odniesieniu do towarów tego samego rodzaju lub którego istotnych cech nie można odróżnić od cech takiego znaku towarowego.

Podróbka jest to zatem produkt, który posiada ten sam znak towarowy i należy do grupy towarów reprezentowanych przez produkt. Podróbką są np. buty z logo marki Nike, ale wykonane z innych materiałów, niż te oryginalne, czyli pochodzące od jedynego producenta. Jeśli te buty miałyby logo Hike, nie są podróbką, a odrębną marką.

Z tego co wiem, na rynku polskim nie ma podróbek żadnego z tych systemów. Każdy system to oddzielna marka oraz oddzielne firmy je produkujące. Nie można mówić zatem, że któryś z produktów jest podróbką innego. To błędne rozumowanie. To tak, jakbyśmy mówili, że Coca-Cola jest podróbką Pepsi, a Adidas podróbką Nike. Po prostu systemy te należą do grupy plexów, ale każdy reprezentowany jest przez inną, oryginalną markę.

Wybór tej marki oraz ocena jakości pozostawione są klientowi, który może zdecydować, który system chce stosować. Raz jeszcze podkreślam, wszystkie te kosmetyki są w 100% oryginalne i niepowtarzalne, zatem błędem jest mówienie o podróbkach. To mylenie pojęć.

Jak wiele salonów w Polsce korzysta z JunctioX? Gdzie można sprawdzić, który salon korzysta z tego systemu? Czy dysponują Państwo spisem takich miejsc?

Na chwilę obecną JunctioX jest stosowany w 150 salonach, ale ta liczba stale rośnie. Tygodniowo pojawia się kilkadziesiąt nowych salonów, które korzystają z zabiegu JunctioX. Regularnie zwiększamy skalę współpracy, gdyż produkt odznacza się znakomitym działaniem oraz szwajcarską jakością. O salon używający system JunctioX można zapytać, pisząc na kontakt@junctiox.pl lub na Facebooku www.facebook.pl/junctioxpolska

Co sądzicie o JunctioX? Czy ktoś z Was już go używał? Co Was bardziej przekonuje: JunctioX czy Olaplex? A może jeszcze inny system?


31 komentarzy :

 1. Pierwszy raz czytam o tym systemie, efekty na włosach są świetne, warto wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O Olaplexie słyszałam dużo. O tym systemie czytam po raz pierwszy i jestem skłonna poddać się temu zabiegowi niż olaplexowi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. eh, trochę taniej chyba niż w przypadku Olaplexu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam nigdy o tym zabiegu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle bardzo ciekawie poruszony,nowy temat :) Świetny post :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oba zabiegi porównywalne, ale jeśli miałabym wybierać to postawiłabym na JunctioX :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym skorzystała z takiego zabiegu bo efekty po mnie bardzo zaskoczyły.

  OdpowiedzUsuń
 8. No nie wiem. Efekt jest ładny ale w sumie jak to się wypłucze to ponownie siano. Cudów chyba nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lovely, dear. Great. I really like it. I have new post also, and will be hape if you see also. Keep in touch, pls. Big kiss


  http://mylovelyfashionbih.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś mnie nie przekonuje, tak jak Olaplex. Za to keratynowe prostowanie się powiodło, chyba. ;> mam piękną taflę, jutro będę myć włosy i suszyć zimnym nawiewem - zobaczymy, czy wszystko jest w porządku. :)
  Sandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Jakbyś chciała pochwalić się efektami u mnie na blogu to zapraszam do kontaktu mailowego :)

   Usuń
 11. Wygląda nieźle, chyba warto się zainteresować ;)

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydałoby mi się to po keratynowym prostowaniu włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne efekty. Może się skuszę po powrocie z wakacji w raju. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim zdaniem takie wywiady są niewiarygodne. To jak reklama szamponu w tv. Każdy fryzjer chce sprzedać usługę/produkt. Lepiej jakbyś zamieściła swoje zdjęcia przed i po zastosowaniu specyfiku. Póki co nie mam ochoty tego testować. Zdjęcia powyżej to też komercja i reklama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy niewiarygodne... To duże słowo. Tutaj mamy do czynienia z przedstawicielem firmy, wiemy, czego mniej-więcej się spodziewać. Podoba mi się w tym wywiadzie, że nie ma opisów kosmicznych technologii, tylko omówienie substancji chemicznych i ich działania. Fajnie byłoby rozszerzyć temat o wywiady czy opinie specjalistów niezwiązanych z markami, ale dobre i to, co tutaj mamy. Ja dzięki temu dowiedziałam się, o co w ogóle chodzi i że jest coś jeszcze poza Olaplex.

   Usuń
 15. Nominowałam Cię do Liebster Award :)
  Po informacje zapraszam do mnie :)

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawy post, chętnie bym przetestowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. O prosze, kolejna nowosc :) Super, ze przygotowalas taki wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Efekt po na zdjęciach jest rewelacyjny, pierwszy raz słyszę o tego typu zabiegu :) Możliwe, że się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Pani specjalistka od produktu nie odpowiedziała jednak na kilka pytań stale powtarzając te same formułki. np. nie ma nic o tym, jak długo się utrzyma efekt (jakiś przedział czasowy) i jak często trzeba powtarzać zabieg.
  Bardzo dobry artykuł, blog jasny i rzeczowy, brawa dla autorki
  pozdrawiam, małgośka

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajne zabiegi, jest w czym wybierać :-) Wkurzyła mnie tylko informacja o Unii Europejskiej. Każdy kto kiedykolwiek odstawił SLS wie ile złego potrafią wyrządzić na włosach.

  OdpowiedzUsuń
 21. czy ten system można stosować przy farbowaniu henną? bo przy olaplexie niestety jest że nie wolno stosować tego i tego, a jak się ma sprawa z tym? albo czy są jakieś inne systemy regeneracji odbudowy które możemy stosować przy hennie? Proszę o odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Dwa dni temu poddałam się zabiegowi i jak dla mnie jedna wielka ściema włosy tępe i nie widzę żadnego efektu, po umyciu mam wrażenie że są w gorszym stanie niż były :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie robiłaś? To kiepsko, ja byłam dość zadowolona...

   Usuń
 23. ściema jak nic, MA SUBSTANCJE JAK OLAPLEX, sami się wkopują skoro olaplex coś opatentował to jest to jedyna i niepowtarzalna chemicznie substancja o danym działaniu czego nie da się zastąpić żadną inną! Czyli to zabieg pielęgnacyjny działający na zasadzie zwykłęgo odżywienia i nawilżenia a nie rekonstruktor włosów!

  OdpowiedzUsuń
 24. Coca cola jest tylko jedna - róznego rodzają Coli - cała masa ! wielu smak kolopodobnym napojom smakuje , ale - coca cola jest tylko jedna .

  OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: