sobota, 5 grudnia 2015

Ciekawe włosowe linki: listopad


Dziś chciałabym Was zainteresować m.in. dwiema nowymi technikami koloryzacji włosów, które stają się coraz bardziej popularne, hiszpańskim fryzjerem, który niewątpliwie nie boi się nowatorskich rozwiązań podczas strzyżenia, a także ciekawymi filmami dotyczącymi anatomii włosów, które w bardzo obrazowy sposób rozwiewają wątpliwości dotyczące tego, jak włosy rosną i dlaczego wypadają!

Cykl wzrostu włosów

Jak rosną włosy? Kiedy i dlaczego wypadają? Dlaczego niektórzy z nas mają więcej, a inni mniej włosów? Na czym polega miniaturyzacja mieszków włosowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na poniższym, naprawdę ciekawym filmie!Włosowa anatomia

Pozostajemy w temacie budowy włosów – na tym (również rysunkowym) filmie możemy poznać anatomię włosa, zobaczyć, gdzie jest umiejscowiony, od czego zależy jego kolor oraz po co mu tak nielubiane przez większość z nas sebum.Edward Nożycoręki… w salonie fryzjerskim

Alberto Olmedo to hiszpański fryzjer, który w swoim salonie do obcinania włosów najczęściej używa… ognia i mieczy (a jeśli korzysta z nożyczek, to w zdecydowanie niebanalny sposób). Jego praktyka wygląda jak cyrkowy pokaz, ale najwidoczniej klientki wychodzą z salonu zadowolone. Kto z Was by się odważył spróbować? :)Uliczny fryzjer strzyże bezdomnych

Nasir Sobhani pracuje w Melbourne. Kiedyś był uzależniony od kokainy, obecnie nazywany jest Ulicznym Fryzjerem, ponieważ strzyże bezdomnych wprost na ulicy. Niezwykły pomysł pomagania najbiedniejszym zrodził się w jego głowie trzy lata temu, gdy był jeszcze na fryzjerskich praktykach. Poznał wówczas mężczyznę czyszczącego witryny sklepowe, który wyznał mu, że pragnąłby uczcić miesiąc czystości od heroiny nową fryzurą. To zainspirowało Nasira do dalszych działań. W artykule możecie zobaczyć metamorfozy jego niezwykłych klientów!

 

Fluid hair painting – nowa technika farbowania

 
Fluid hair painting to płynne farbowanie, które pozwala przechodzić z jednego koloru w drugi. Technika polega na nakładaniu farby na płasko ułożone włosy za pomocą pędzla. Ciekawe, kiedy stanie się popularna w Polsce i czy wówczas w salonach fryzjerskich zamiast siadać na fotelach będziemy... kłaść się na stole. 


Strobbing włosów

Inna nowa technika koloryzacji włosów, która zaczyna być coraz bardziej popularna, to strobbing, czyli rozjaśnienie w taki sposób, by pasma wyglądały jak najbardziej naturalnie. Na czym polega i jak wygląda? O tym możecie poczytać w tym artykule.


Inne polecane linki z ostatnich miesięcy:

11 komentarzy :

 1. Uliczny fryzjer - super:) metamorfozy fantastyczne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowa technika farbowania jest szałowa. Już sobie wyobrażam Panie leżące u fryzjera na stołach haha

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka linków mnie zainteresowało, więc klikam i oglądam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O widziałam już te obcinanie mieczem i ulicznego fryzjera:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe widzialam juz tego szalonego hiszpana :-D. Rewelacja aczkolwiek ja bym sie nie odwazyla :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. widziałam film z tym panem i stwierdziłam że chyba bym do niego mimo wszystko nie poszła ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysłowy wpis, można się sporo dowiedzieć... Pozdrawiam i zapraszam, melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam w tygodniu filmik z tym Edwardem Nożycorękim :D .. podziwiam kobiety, które się u niego tną :D ja bym chyba się nie odważyła, bałabym się o własną głowę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tymi "naturalnymi" koloryzacjami mogliby dać sobie spokój, przecież efekt jest podobny do każdego poprzedniego :)

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie odważyłabym się na wizytę u tego hiszpańskiego fryzjera :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: