środa, 11 maja 2016

Milion wyświetleń bloga i ankieta dla czytelników!


Po równo półtora roku od założenia mój blog osiągnął milion wyświetleń. Jest to dla mnie niezwykły moment, ponieważ nigdy nie sądziłam, że uda się to w tak krótkim czasie, zaczynając od zera i nie wydając na jego rozwój nawet złotówki. Blogowanie, jak każda pasja, ma swoje jasne i ciemne strony, nie zawsze wiąże się z pełnym zaangażowaniem, a przyznam, że przez ostatnie miesiące nieraz brakowało mi czasu i energii na jej kontynuację. Włożyłam jednak w jego prowadzenie mnóstwo siły, wiedzy, a przede wszystkim serca, niejednokrotnie odrzucając opłacalne – pod względem finansowym – formy współpracy tylko po to, by zachować wiarygodność i nie doprowadzić do tego, by mój blog stał się polem reklamowym dla produktów, których normalnie nigdy bym nikomu nie poleciła. Patrząc wstecz, wiem, że podjęłam w związku z nim same dobre decyzje, nie muszę się wstydzić żadnego wpisu, a jednocześnie uważam, że udało mi się zachować rzetelność i być szczerą.

Prowadzenie własnego bloga okazało się być dla mnie także ciekawym eksperymentem związanym z funkcjonowaniem stron internetowych – mogę dzięki temu porównać swoje doświadczenia z pracy (związane z prowadzeniem portali należących do naprawdę dużych wydawnictw) z pisaniem własnej, bądź co bądź maleńkiej strony. To zestawienie „makro” kontra „mikro” sporo mnie nauczyło i pokazało, że te dwa światy, chociaż nachodzą na siebie, są jednak wciąż bardzo odległe. Różni je chociażby podejście reklamodawców, producentów czy firm PR, które często traktują blogerów (mających nieraz porównywalne do dużych portali wyniki wyświetleń) jako mniej istotny materiał do własnych inwestycji. Co zabawne, zdarzało mi się otrzymywać maile od tych samych osób w pracy i na skrzynkę blogową (oczywiście nadawcy nie wiedzieli, że piszą do tej samej osoby, czyli mnie, bo nie zdawali sobie sprawy, że prowadzę blog), pisanych w zupełnie innym tonie, w tej drugiej wersji będących często karykaturą poważnej wiadomości, traktujących mnie jako blogerkę w sposób infantylny i „z góry”. Nie wiem, co kieruje poważnymi specami od marketingu, aby w takim mailu (pisanym przecież w interesach, a nie towarzysko!) nie przedstawić się i zwracać się do adresatki per „ty”, jakbyśmy znali się od lat lub jakbym była blogującą uczennicą podstawówki. Rozumiem, że nie podałam swojego wieku w stopce kontaktowej, ale czy naprawdę nie widać na zdjęciu i po przeczytaniu kilku pierwszych zdań, że już dawno temu stałam się osobą pełnoletnią? ;)

Nie o tym jednak chciałam dziś pisać. Dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególny, bo choć liczby to tylko liczby, wiem dobrze, że kryje się za nimi moje i Wasze zaangażowanie, bo blog – mimo że pisany przeze mnie – bez Was by nie istniał :)

I dlatego w związku z tak ogromną i okrągłą liczbą wyświetleń chciałabym bardzo podziękować osobom, które zaglądają na mój blog, czytają wpisy, komentują je i są ze mną – gdyby nie Wy, na pewno nie miałabym takiej motywacji do pisania i prowadzenia tej strony!

Bardzo bym chciała dalej ją rozwijać i tworzyć takie treści, które będą dla Was przydatne i ciekawe, w związku z tym będę bardzo wdzięczna każdej osobie, która anonimowo i szczerze wypełni poniższą ankietę.

W najbliższych dniach, w ramach podziękowania dla czytelników, pojawi się na blogu konkurs, w którym do wygrania będą dwa ogromne zestawy kosmetyczne. Szykuję też swoją MWH, o którą wielokrotnie mnie prosiliście. Tymczasem pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wszystkie Wasze odwiedziny i aktywności! :)

44 komentarze :

 1. Brawo! Mnie dojście do miliona zajęło 3 lata, także Twój blog świetnie się rozwija. Gratuluje. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale ci z marketingu zaliczyli wpadkę :P Gratuluję wyświetleń!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję! Nie dziwne, uwielbiam czytać Twojego bloga, na pewno nie tylko ja, więc to musiało się stać!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję i życzę zwiększania się tej liczby :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :D Oby jak najwięcej tych milionów ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogromne gratulacje i życzę wytrwałości w dalszym prowadzeniu bloga!

  OdpowiedzUsuń
 7. wynik naprawdę robi wrażenie ;) oby do następnego miliona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny wynik, serdecznie gratuluję! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Spora oglądalność, gratuluję :D Zasłużyłaś :)
  Ankietę wypełniłam, miłego rozwijania się nadal :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No proszę! Gratuluję sukcesu i życzę kolejnego miliona :) Aczkolwiek nie dziwi mnie on ;) Zasłużyłaś! Ankieta z czystą przyjemnością wypełniona :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję z całego serca, oby tak dalej ♥

  http://pati-ix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratulacje i rozwijaj się dalej, bo dobrze się Ciebie czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ankieta zaliczona. Gratulacje:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje, faktycznie szybko Ci stuknął ten milion :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratulacje :)
  Ankieta też wypełniona :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Hehe gdyby tylko Ci marketingowcy wiedzieli, że czyta ich ta sama osoba ;)
  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja rowniez gratuluje, swietny wynik :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: