czwartek, 2 sierpnia 2018

Olejek rozmarynowy na włosy – pomaga na łupież, nadmierne przetłuszczanie i wypadanie. Jak go używać?


Olejek rozmarynowy to wynik destylacji olejów rozmarynu – zioła wykorzystywanego przez ludzi od tysiąca lat. Ma postać gęstej, stężonej cieczy i do dziś jest cenionym składnikiem leczniczym i kosmetycznym. Świetnie nadaje się też na włosy – można go wykorzystywać na kilka sposobów.

W czym pomaga olejek rozmarynowy?

Generalnie olejek rozmarynowy nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, najmniej polecany jest jednak osobom o suchej skórze głowy. Jego właściwości szczególnie sprawdzą się w przypadku łupieżu, przetłuszczania się i problematycznej skóry.

Olejek rozmarynowy zapewnia też skórze i włosom blask, przeciwdziała procesowi starzenia i chroni komórki, ponieważ zawiera wysoką zawartość przeciwutleniaczy.  Działa odkażająco i antybiotycznie. Co ciekawe, poleca się go stosować na powierzchowne ranki, zadrapania i skaleczenia, ponieważ chroni przed infekcjami, nie pozwalając wnikać do środka bakteriom.

Jak używać olejku rozmarynowego?

Przede wszystkim nie należy stosować go bezpośrednio na skórę (może powodować swędzenie, pieczenie, podrażnienia i stany zapalne), lecz wymieszać z olejem bazowym. Może nim być na przykład olej jojoba, który dogłębnie nawilża, ale sprawdzi się też w tym celu wiele innych czystych olejów roślinnych bez domieszek. W tej wersji (olejek i olej) możemy przygotować wcierkę do skóry głowy.

Olejek rozmarynowy można też dodawać po kilka kropel do porcji szamponu, maski lub odżywki. Szczególnie polecany jest w tej pierwszej wersji – szampon z dodatkiem tego olejku zyska właściwości przeciwłupieżowe, przyspieszy regenerację tkanek, będzie spowalniał przetłuszczanie się włosów, zapobiegał ich wypadaniu, łysieniu i powstawaniu stanów zapalnych na skórze.

Co więcej, dodawanie olejku rozmarynowego do kosmetyków do włosów pomaga zregenerować włosy suche i uszkodzone lub przetłuszczające się.

Ile kosztuje olejek rozmarynowy?

Olejek rozmarynowy kosztuje około 7 zł za 10 ml. Kupimy go w wielu sklepach internetowych z półproduktami.

Uwaga! Olejek ten nie jest polecany kobietom w ciąży (może przyspieszyć poród), osobom o wrażliwej skórze, cierpiącym na nadciśnienie lub padaczkę (ze względu na to, że stymuluje układ nerwowy).

Używałyście kiedyś olejku rozmarynowego? W jakiej formie?

Zobacz też:

12 komentarzy :

  1. Może wypróbuję profilaktycznie dodawać go do szamponu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie używałam olejku rozmarynowego, ale zamierzam go sobie dopiero kupić :) Rozmaryn hoduję sobie na balkonie, ale coś mi nie chce rosnąc :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uzywalam dotad oleju orzechowego, ale rozmarynowy brzmi jako calkiem dobra alternatywa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. olej orzechowyh to olej rosliny, olejek rozmarynowy to olejek estetyczny. Dwa calkiem inne produkty

      Usuń
  4. Uwielbiam olejki eteryczne - rozmarynowy utrzymuje się w czołówce moich faworytów (zaraz po lawendowym - co chyba nikogo nie dziwi;))

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo fajny to jest blog według mnie.Mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  6. ja uwielbiam zarówno olejek rozmarynowy jak i hydrolat z tego zioła! U mnie świetnie się sprawdzają:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Wspomniany olejek to cud natury :) Warto go stosować bo jest naturalny bez chemii.

    OdpowiedzUsuń
  8. Czy można spokojnie dodawać go do wcierki z kozieradki ? Czy lepiej stosować samą kozieradkę ?
    I ile kropli dodawać aby olejek był efektowny ?

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja z łupieżem poradziłam sobie dzięki szamponowi z neem i zielona herbata z Orientany.

    OdpowiedzUsuń
  10. zainteresował mnie ten blog !

    OdpowiedzUsuń

Popularne w tym miesiącu: